Mundësitë për karrierë

Law & More

Law & More është një firmë ligjore dinamike, multidisiplinare, e vendosur në Parkun Shkencës në Eindhoven; i quajtur edhe Silicon Valley e Holandës. Ne kombinojmë njohuritë e një zyre të madhe korporate dhe taksash me vëmendjen personale dhe shërbimin e personalizuar që i përshtatet një zyre butiku. Firma jonë ligjore është vërtet ndërkombëtare për sa i përket fushës dhe natyrës së shërbimeve tona dhe punon për një sërë klientësh të sofistikuar holandezë dhe ndërkombëtarë, nga korporatat dhe institucionet tek individët. Për t'u ofruar klientëve tanë shërbimin më të mirë të mundshëm, ne kemi një ekip të përkushtuar avokatësh dhe juristësh shumëgjuhësh, të cilët zotërojnë gjuhën ruse, ndër të tjera. Ekipi ka një atmosferë të këndshme dhe joformale.

Aktualisht kemi vend për një praktikant studentor. Si student praktikant, ju merrni pjesë në praktikën tonë të përditshme dhe merrni mbështetje të shkëlqyeshme. Në fund të stazhit tuaj, ju do të merrni një vlerësim të praktikës nga ne dhe do të shkoni një hap më tej në përgjigjen e pyetjes nëse profesioni juridik është për ju. Kohëzgjatja e stazhit përcaktohet në konsultë.

Profile

Ne presim sa vijon nga praktikanti ynë studentor:
  • Aftësi të shkëlqyera për shkrim
  • Komandim i shkëlqyeshëm i gjuhës holandeze dhe angleze
  • Ju jeni duke bërë një arsim juridik në nivelin HBO ose WO
  • Ju keni interes të dukshëm për ligjin e korporatave, ligjin e kontratave, ligjin e familjes ose ligjin e imigracionit
  • Ju keni një qëndrim jo të pakuptimtë dhe jeni të talentuar dhe ambiciozë
  • Ju jeni në dispozicion për 3-6 muaj

Përgjigje

Dëshironi t’i përgjigjeni këtij vendi bosh? Dërgoni CV-në tuaj, letrën e motivimit dhe listën e markave (et) tek info@lawandmore.nl. Ju mund t'ia drejtoni letrën tuaj z. TGLM Meevis. Law & More është gjithmonë i interesuar të njohë profesionistë të talentuar dhe ambiciozë me arsim të mirë dhe prejardhje profesionale.

Çfarë thonë klientët për ne

Shërbim shumë miqësor ndaj klientit dhe udhëzim i përsosur!

Z. Meevis më ka ndihmuar në një çështje të ligjit të punës. Ai e bëri këtë, së bashku me ndihmësin e tij Yara, me shumë profesionalizëm dhe integritet. Krahas cilësive të tij si avokat profesionist, ai mbeti në çdo kohë i barabartë, një njeri me shpirt, që të jepte një ndjenjë të ngrohtë dhe të sigurt. Hyra në zyrën e tij me duar në flokë, zoti Meevis më dha menjëherë ndjesinë se mund t'i lëshoja flokët dhe ai do të merrte përsipër që nga ai moment, fjalët e tij u bënë vepra dhe premtimet u mbajtën. Ajo që më pëlqen më shumë është kontakti i drejtpërdrejtë, pavarësisht ditës/orarit, ai ishte aty kur kisha nevojë për të! Një top! Faleminderit Tom!

Nora

Eindhoven

10

i shkëlqyer

Aylin është një nga avokatet më të mira të divorcit, e cila është gjithmonë e arritshme dhe jep përgjigje me detaje. Edhe pse na u desh të menaxhonim procesin tonë nga vende të ndryshme, nuk u përballëm me ndonjë vështirësi. Ajo e menaxhoi procesin tonë shumë shpejt dhe pa probleme.

Ezgi Balik

Harlem

10

Pune e bukur Aylin

Shumë profesional dhe gjithmonë efikas në komunikim. Te lumte!

Babil

Lelystad

10

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

mike

Hoogeloon

10

Rezultat i shkëlqyer dhe bashkëpunim i këndshëm

I paraqita rastin tim LAW and More dhe u ndihmua shpejt, me dashamirësi dhe mbi të gjitha në mënyrë efektive. Jam shumë i kënaqur me rezultatin.

Sabine

Eindhoven

10

Trajtimi shumë i mirë i çështjes sime

Do të doja të falënderoja shumë Aylin për përpjekjet e saj. Jemi shumë të kënaqur me rezultatin. Klienti është gjithmonë qendror me të dhe ne jemi ndihmuar shumë mirë. Njohuri dhe komunikim shumë i mirë. Rekomandoni vërtet këtë zyrë!

Shahin kara

Veldhoven

10

Ligjërisht i kënaqur me shërbimet e dhëna

Situata ime u zgjidh në një mënyrë që mund të them vetëm se rezultati është ashtu siç doja. Më ndihmuan për kënaqësinë time dhe mënyra se si veproi Aylin mund të përshkruhet si e saktë, transparente dhe vendimtare.

Arsalani

Mierlo

10

Gjithçka e rregulluar mirë

Që në fillim patëm një klikim të mirë me avokaten, ajo na ndihmoi të ecnim në rrugën e duhur dhe largoi paqartësitë e mundshme. Ajo ishte e qartë dhe një person njerëzor që ne e përjetuam si shumë të këndshme. Ajo e bëri të qartë informacionin dhe nëpërmjet saj ne dinim saktësisht se çfarë të bënim dhe çfarë të prisnim. Një përvojë shumë e këndshme me Law and more, por sidomos me avokatin me të cilin kemi pasur kontakt.

Vera

Helmond

10

Njerëz shumë të ditur dhe miqësorë

Sherbim shume i mire dhe profesional (ligjor). Komunikoni dhe punoni në të njëjtën kohë. Ik ben geholpen dera dhr. Tom Meevis në mw. Aylin Selamet. Me pak fjalë, kam pasur një përvojë të mirë me këtë zyrë.

Mehmet

Eindhoven

10

I madh

Njerëz shumë miqësorë dhe shërbim shumë i mirë…nuk mund të them ndryshe kjo është super e ndihmuar. Nëse ndodh, unë patjetër do të kthehem.

Jacky

Bree

10

Partneri / Avokati Menaxhues

Partner / Avokat

Avokati-në-ligjit
Avokati-në-ligjit
Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.