A keni nevojë për marrëveshje bashkëpunimi?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të hënën deri të premten
nga ora 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë çështjen tuaj dhe dalin
me një plan veprimi të përshtatshëm

Qasja personale

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% e klientëve tanë
na rekomandoni dhe se jemi vlerësuar mesatarisht me 9.4

/
Marrëveshjet e bashkëpunimit
/

Marrëveshjet e Bashkëpunimit

Do sipërmarrës ose individ privat duhet të merret me krijimin e një marrëveshje bashkëpunimi. Përmbajtja e marrëveshjes duhet të përcaktohet me kujdes. Përgatitja e një marrëveshje është pra një detyrë për specialistët. Në fund të fundit, në praktikë shpesh ndodh që jo të gjitha detajet të mendohen me kujdes. Një marrëveshje standarde e bashkëpunimit është e lehtë për tu gjetur dhe për t'u shkarkuar në internet. Një marrëveshje e tillë standarde duket një zgjidhje e lirë dhe e shpejtë, por nuk është ashtu. Pavarësisht qëllimeve dhe marrëveshjeve të mira më parë, shpesh duket se ekzistojnë klauzola në një kontratë të tillë që janë të paqarta ose të hapura për interpretime të shumta më pas.

Prandaj është thelbësore të kërkoni këshilla nga një avokat i marrëveshjeve të specializuara të bashkëpunimit. Do të parandalojë paqartësi dhe procedura të kushtueshme në të ardhmen. Ne mund t'ju këshillojmë gjatë negociatave tuaja, dhe nëse dëshironi, gjithashtu ju përfaqësojnë. A jeni i interesuar për këshilla? Atëherë ju lutemi na kontaktoni.

Kontrata e bashkëpunimit

Interpretimi i një kontrate bashkëpunimi, pyetja nëse një kontratë është përmbushur siç duhet dhe pasojat e përmbushjes së dëmtuar të një kontrate janë subjekte të përditshme. Një kontratë bashkëpunimi është një nga specialitetet e Law & More.

Keni nevojë për ndihmë në hartimin e një kontrate bashkëpunimi? A nuk përmbushen marrëveshjet dhe dëshironi t'i jepni fund bashkëpunimit? Apo keni mosmarrëveshje si rezultat i një marrëveshjeje? Këto janë pyetje me të cilat avokatët tanë të kontratës së bashkëpunimit do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë. Ne kemi të gjitha njohuritë e nevojshme për t'ju siguruar zgjidhjen më të mirë të mundshme.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Temat e trajtuara nga Law & Moreavokatët përfshijnë:

 • hartimin dhe vlerësimin e kontratave të përhershme dhe të përkohshme;
 • përfundimi i kontratave (përfundimi, shpërbërja, anulimi);
 • vendosja e palës tjetër në parazgjedhje në rast mosrespektimi të një marrëveshje bashkëpunimi;
 • trajtimi i mosmarrëveshjeve që rrjedhin nga një marrëveshje;
 • negocimi i përmbajtjes së një kontrate bashkëpunimi.

Law & More është një kompani ndërkombëtare në lidhje me fushën dhe natyrën e shërbimeve të saj. Kjo do të thotë që përveç marrëveshjeve të bashkëpunimit kombëtar, fokusi ynë është gjithashtu në marrëveshjet ndërkombëtare. Marrëveshjet ndërkombëtare kërkojnë vëmendje shtesë në lidhje me ligjet dhe rregulloret në fuqi dhe përkthimin e saktë të kushteve ligjore. Ne jemi gjithashtu aktivë për fillimin duke i ndihmuar ata me një nisje të suksesshme.

Çfarë thonë klientët për ne

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

10
mike
Hoogeloon

Avokatët tanë janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More Foto

Hartimi i një marrëveshje bashkëpunimi

Si specialistë në fushën e marrëveshjeve të bashkëpunimit, ne jemi thirrur të hartojmë ose monitorojmë shumë lloje të ndryshme të marrëveshjeve. Më poshtë do të gjeni disa shembuj:

 • kontratat e punës;
 • termat dhe kushtet e përgjithshme;
 • marrëveshjet e aksionarëve;
 • marrëveshjet e qirasë dhe qiradhënies;
 • marrëveshjet për hua të parave;
 • kontrata ndërtimi;
 • marrëveshjet e blerjes dhe shitjes;
 • marrëveshjet e dërgesave;
 • kontratat e agjencive;
 • marrëveshje për mos-zbulim;
 • kontratat e marrjes në dorëzim;
 • rregullimi i marrëveshjeve;
 • marrëveshjet e shpërndarjes.

Nëse punësoni Law & More për të hartuar një marrëveshje bashkëpunimi, ne do t'ju flasim për të zbuluar se cilat janë dëshirat tuaja. Atëherë ne do të hetojmë mundësitë dhe do të përgatisim një marrëveshje për ju me kujdes.

Jemi mësuar të punojmë shpejt dhe saktësisht dhe nuk ka pse të prisni gjatë për përgjigjet e pyetjeve tuaja. Keni nevojë për ndihmë në hartimin e një marrëveshje bashkëpunimi? Plotësoni formularin e kontaktit të Law & More.

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.