KENI NEVOJË PËR AVOKAT TË PASURIVE TË PALUAJTSHME?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të Hënën deri të Premten nga 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë rastin tuaj dhe nxjerrin një plan veprimi të përshtatshëm
Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% të klientëve tanë të na rekomandojnë dhe që ne vlerësohemi mesatarisht me një 9.4

/
Avokat i pasurive të paluajtshme
/

Avokat i pasurive të paluajtshme

Ligji për pasuritë e paluajtshme përbëhet nga të gjitha aspektet juridike në lidhje me pasuritë e paluajtshme. Ne në Law & More janë në gjendje t'ju ndihmojnë me këshilla juridike kur lindin pyetje ose konflikte në lidhje me blerjen dhe shitjen e pasurive të paluajtshme. Përveç kësaj, ne mund t'ju ofrojmë këshilla juridike për fushat e ligjit të ndërtimeve dhe ligjit të qirave.

Menyja e Shpejtë

Ligji i ndërtimeve

Si sipërmarrës brenda sektorit të ndërtimit bashkëpunoni me shumë palë të ndryshme. Drejtorët, arkitektët dhe kontraktorët duhet të bëjnë emërime të qarta, sepse veprimtaritë e secilës prej këtyre palëve janë të lidhura ngushtë me njëra-tjetrën. Për shkak të shumëllojshmërisë së bashkëpunimeve brenda procesit të ndërtimit, secila palë është e lidhur me disa detyrime dhe të drejta të përcaktuara në ligj. Si pasojë e ndërlikueshmërisë së bashkëpunimeve, mund të lindin të gjitha llojet e çështjeve juridike. Cilat janë detyrimet dhe të drejtat tuaja ndaj palës tjetër? Kush mund të mbahet përgjegjës në rast të dëmtimit si pasojë e një faji strukturor. Law & More ka aftësinë t'ju ofrojë këshilla juridike dhe mund të kontestojë nëse përfundohet e nevojshme.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

Shërbimet e Law & More

Çdo kompani është unike. Prandaj, ju do të merrni këshilla ligjore që janë drejtpërdrejt të rëndësishme për kompaninë tuaj.

Nëse bëhet fjalë për këtë, ne gjithashtu mund të ngremë gjyq për ju. Na kontaktoni per kushtet.

Ne ulemi me ju për të hartuar një strategji.

Do sipërmarrës duhet të merret me ligjin e ndërmarrjeve. Përgatituni mirë për këtë.

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Për më tepër, ne mund t'ju këshillojmë për të gjitha rregullat ligjore të cilat ndërtimet duhet të respektojnë. Në këtë mënyrë problemet ligjore, për përgjegjësinë për shembull, mund të parandalohen sa më shumë që të jetë e mundur.

Shkurt, ne mund t'ju ofrojmë, ndër të tjera, veprimet e mëposhtme:

 • Përcaktimi i të drejtave dhe detyrimeve tuaja si aktor brenda procesit strukturor;
 • Të këshillojë për termat dhe kushtet me të cilat duhet të përmbushë një ndërtim;
 • Ndihmë në rast se jeni përgjegjës.

Çfarë thonë klientët për ne

Shërbim shumë miqësor ndaj klientit dhe udhëzim i përsosur!

Z. Meevis më ka ndihmuar në një çështje të ligjit të punës. Ai e bëri këtë, së bashku me ndihmësin e tij Yara, me shumë profesionalizëm dhe integritet. Krahas cilësive të tij si avokat profesionist, ai mbeti në çdo kohë i barabartë, një njeri me shpirt, që të jepte një ndjenjë të ngrohtë dhe të sigurt. Hyra në zyrën e tij me duar në flokë, zoti Meevis më dha menjëherë ndjesinë se mund t'i lëshoja flokët dhe ai do të merrte përsipër që nga ai moment, fjalët e tij u bënë vepra dhe premtimet u mbajtën. Ajo që më pëlqen më shumë është kontakti i drejtpërdrejtë, pavarësisht ditës/orarit, ai ishte aty kur kisha nevojë për të! Një top! Faleminderit Tom!

Nora

Eindhoven

10

i shkëlqyer

Aylin është një nga avokatet më të mira të divorcit, e cila është gjithmonë e arritshme dhe jep përgjigje me detaje. Edhe pse na u desh të menaxhonim procesin tonë nga vende të ndryshme, nuk u përballëm me ndonjë vështirësi. Ajo e menaxhoi procesin tonë shumë shpejt dhe pa probleme.

Ezgi Balik

Harlem

10

Pune e bukur Aylin

Shumë profesional dhe gjithmonë efikas në komunikim. Te lumte!

Babil

Lelystad

10

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

mike

Hoogeloon

10

Rezultat i shkëlqyer dhe bashkëpunim i këndshëm

I paraqita rastin tim LAW and More dhe u ndihmua shpejt, me dashamirësi dhe mbi të gjitha në mënyrë efektive. Jam shumë i kënaqur me rezultatin.

Sabine

Eindhoven

10

Trajtimi shumë i mirë i çështjes sime

Do të doja të falënderoja shumë Aylin për përpjekjet e saj. Jemi shumë të kënaqur me rezultatin. Klienti është gjithmonë qendror me të dhe ne jemi ndihmuar shumë mirë. Njohuri dhe komunikim shumë i mirë. Rekomandoni vërtet këtë zyrë!

Shahin kara

Veldhoven

10

Ligjërisht i kënaqur me shërbimet e dhëna

Situata ime u zgjidh në një mënyrë që mund të them vetëm se rezultati është ashtu siç doja. Më ndihmuan për kënaqësinë time dhe mënyra se si veproi Aylin mund të përshkruhet si e saktë, transparente dhe vendimtare.

Arsalani

Mierlo

10

Gjithçka e rregulluar mirë

Që në fillim patëm një klikim të mirë me avokaten, ajo na ndihmoi të ecnim në rrugën e duhur dhe largoi paqartësitë e mundshme. Ajo ishte e qartë dhe një person njerëzor që ne e përjetuam si shumë të këndshme. Ajo e bëri të qartë informacionin dhe nëpërmjet saj ne dinim saktësisht se çfarë të bënim dhe çfarë të prisnim. Një përvojë shumë e këndshme me Law and more, por sidomos me avokatin me të cilin kemi pasur kontakt.

Vera

Helmond

10

Njerëz shumë të ditur dhe miqësorë

Sherbim shume i mire dhe profesional (ligjor). Komunikoni dhe punoni në të njëjtën kohë. Ik ben geholpen dera dhr. Tom Meevis në mw. Aylin Selamet. Me pak fjalë, kam pasur një përvojë të mirë me këtë zyrë.

Mehmet

Eindhoven

10

I madh

Njerëz shumë miqësorë dhe shërbim shumë i mirë…nuk mund të them ndryshe kjo është super e ndihmuar. Nëse ndodh, unë patjetër do të kthehem.

Jacky

Bree

10

Avokatët tanë të pasurive të paluajtshme janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More

Ligji për patundshmëriLigji i qirasë

Law & More ndihmon qiramarrësit dhe pronarët në parandalimin dhe zgjidhjen e problemeve juridike. Qiramarrësit dhe pronarët kanë detyrime të veçanta ligjore. Këto përmbajnë një karakter rregullues që do të thotë se palët mund t'i zëvendësojnë me marrëveshjet e tyre. Për më tepër, ekzistojnë dispozita të detyrueshme brenda ligjit të qirasë. Nuk mund të ndryshojë nga këto rregulla, të cilat më së shumti synojnë ta mbrojnë qiramarrësin pasi është pala më e dobët, me kontratë. Nëse pozicionoheni në një situatë në të cilën pala tjetër nuk i përmbahet marrëveshjeve të tij, ekzistojnë disa veprime që mund të përpiqen. Në raste të tilla mund të na besoni për t'ju siguruar këshillat juridike që ju nevojiten.

Shembuj të temave që ne mund t'ju ndihmojmë me:

 • hartimi i një marrëveshjeje qiraje nëse jeni pronar;
 • mosmarrëveshjet rreth shpjegimit të marrëveshjes;
 • ndërmarrjen e veprimeve nëse qiramarrësi ose qiradhënësi nuk vepron në përputhje me marrëveshjet e lidhura;
 • përfundimi i kontratës së qirasë.

Qira e akomodimit të biznesit

Nëse dëshironi të operoni një biznes do t'ju duhet një hapësirë ​​biznesi. Kur keni ndërmend të merrni me qira një banesë biznesi, duhet të hartohet një marrëveshje me qira. Ekzistojnë rregulla specifike ligjore për marrjen me qira të banesave në biznes. Ajo që ne mund t'ju ndihmojmë është si më poshtë

 • të përcaktojë llojet e marrëveshjes së qirasë dhe të drejtat dhe detyrimet përkatëse;
 • këshillimi në rast të modifikimeve të çmimit të qirasë;
 • këshillimi në lidhje me mbrojtjen e pastrimit.

Jeni tërhequr në një ndërtesë simpatike? Në rast se doni ta merrni me qira këtë ndërtesë, është e nevojshme të dini nëse aktivitetet që synoni të ... përputhen me përsosjen më të mirë që komuna i është drejtuar një ndërtese. Law & More është në dispozicion të njohurive për planet e zonimit dhe është në gjendje të përcaktojë nëse hapësira është.

Blerja e akomodimit të biznesit

Nëse keni ndërmend të blini një pronë për biznesin tuaj ose tashmë keni një të tillë, atëherë ne mund t'ju ndihmojmë me subjektet e mëposhtme:

 • negociatat e marrëveshjes së blerjes;
 • shpjegimi i marrëveshjes;
 • shkelja e kontratës nga qiradhënësi;
 • përfundimi i marrëveshjes;
 • hipotekat dhe strukturat financiare.

Mentalitet jo i pakuptimtë

Ne na pëlqen të menduarit krijues dhe shikojmë përtej aspekteve juridike të një situate. Shtë gjithçka për të arritur në thelbin e problemit dhe zgjidhjen e tij në një çështje të vendosur. Për shkak të mentalitetit tonë të pakuptimtë dhe përvojës së viteve, klientët tanë mund të mbështeten në mbështetje juridike personale dhe efikase.

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.