NE NEVOJE PËR AVOKAT CIVILE?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të Hënën deri të Premten nga 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë rastin tuaj dhe nxjerrin një plan veprimi të përshtatshëm
Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% të klientëve tanë të na rekomandojnë dhe që ne vlerësohemi mesatarisht me një 9.4

/
Ligji civil
/

Ligji civil

E drejta civile është një term ombrellë për të gjitha fushat e së drejtës ku ka një konflikt midis qytetarëve, midis qytetarëve dhe bizneseve dhe midis bizneseve. E drejta civile njihet edhe si e drejta civile. E drejta civile nga ana tjetër mund të ndahet në shumë fusha të ndryshme të ligjit. Shembujt përfshijnë ligjin e pronës, ligji i punësimit e drejta familjare.

Ligji i mallit

Ligji i pronësisë rregullon çështjet që kanë të bëjnë me pasurinë e një personi. Në të vërtetë, e drejta pronësore është pjesë e së drejtës pronësore. E drejta pronësore merret me çështje që kanë të bëjnë me pronësinë dhe kontrollin e mallrave. Prona nënkupton të gjitha sendet dhe të drejtat pronësore. Me të drejtat pronësore, mund të mendoni për një llogari bankare. Mallrat, nga ana tjetër, janë të gjitha objektet që një person mund të prekë. Me sendet, më pas bëhet dallimi ndërmjet sendeve të luajtshme dhe të paluajtshme. Pasuri e paluajtshme është toka, ndërtesat dhe veprat që lidhen me tokën. Çdo gjë tjetër hyn në kategorinë e pasurisë së luajtshme, për shembull një makinë.

Keni mosmarrëveshje se kush e zotëron një copë tokë? Dëshironi të krijoni të drejtën e pengut të hipotekës? Apo dëshironi të dini kur zotëroni ligjërisht një makinë? Avokatët tanë do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë kur keni një problem në lidhje me ligjin e pronës

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Ligji i punësimit

Ligji i punësimit është një fushë e gjerë e ligjit. Të drejtat dhe detyrimet janë të rregulluara në kontratat e punës, rregulloret e punës, kontratat kolektive, ligjet dhe praktikën gjyqësore. Përveç kësaj, çështjet e ligjit të punës mund të kenë pasoja të gjera për punëdhënësit, punonjësit apo edhe të dyja. Prandaj është e rëndësishme që të kërkoni ndihmën e një avokati të specializuar dhe me përvojë pune. Në fund të fundit, këshilla e mirë ligjore paraprakisht mund të jetë vendimtare për të ardhmen. Fatkeqësisht, konfliktet nuk mund të shmangen gjithmonë, për shembull në rast pushimi nga puna, riorganizim ose pushim mjekësor. Një situatë e tillë është shumë e pakëndshme dhe emocionale dhe mund të dëmtojë ndjeshëm marrëdhëniet e punës midis punëdhënësit dhe punonjësit. Nëse vuani nga një konflikt pune, Law & More me kënaqësi do t'ju ndihmojë të ndërmerrni hapat e duhur. Së bashku do të kërkojmë dhe gjejmë zgjidhjen e duhur. Juristët e punësimit në Law & More janë ekspertë dhe të përditësuar me legjislacionin aktual dhe praktikën gjyqësore.

Çfarë thonë klientët për ne

Shërbim shumë miqësor ndaj klientit dhe udhëzim i përsosur!

Z. Meevis më ka ndihmuar në një çështje të ligjit të punës. Ai e bëri këtë, së bashku me ndihmësin e tij Yara, me shumë profesionalizëm dhe integritet. Krahas cilësive të tij si avokat profesionist, ai mbeti në çdo kohë i barabartë, një njeri me shpirt, që të jepte një ndjenjë të ngrohtë dhe të sigurt. Hyra në zyrën e tij me duar në flokë, zoti Meevis më dha menjëherë ndjesinë se mund t'i lëshoja flokët dhe ai do të merrte përsipër që nga ai moment, fjalët e tij u bënë vepra dhe premtimet u mbajtën. Ajo që më pëlqen më shumë është kontakti i drejtpërdrejtë, pavarësisht ditës/orarit, ai ishte aty kur kisha nevojë për të! Një top! Faleminderit Tom!

Nora

Eindhoven

10

i shkëlqyer

Aylin është një nga avokatet më të mira të divorcit, e cila është gjithmonë e arritshme dhe jep përgjigje me detaje. Edhe pse na u desh të menaxhonim procesin tonë nga vende të ndryshme, nuk u përballëm me ndonjë vështirësi. Ajo e menaxhoi procesin tonë shumë shpejt dhe pa probleme.

Ezgi Balik

Harlem

10

Pune e bukur Aylin

Shumë profesional dhe gjithmonë efikas në komunikim. Te lumte!

Babil

Lelystad

10

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

mike

Hoogeloon

10

Rezultat i shkëlqyer dhe bashkëpunim i këndshëm

I paraqita rastin tim LAW and More dhe u ndihmua shpejt, me dashamirësi dhe mbi të gjitha në mënyrë efektive. Jam shumë i kënaqur me rezultatin.

Sabine

Eindhoven

10

Trajtimi shumë i mirë i çështjes sime

Do të doja të falënderoja shumë Aylin për përpjekjet e saj. Jemi shumë të kënaqur me rezultatin. Klienti është gjithmonë qendror me të dhe ne jemi ndihmuar shumë mirë. Njohuri dhe komunikim shumë i mirë. Rekomandoni vërtet këtë zyrë!

Shahin kara

Veldhoven

10

Ligjërisht i kënaqur me shërbimet e dhëna

Situata ime u zgjidh në një mënyrë që mund të them vetëm se rezultati është ashtu siç doja. Më ndihmuan për kënaqësinë time dhe mënyra se si veproi Aylin mund të përshkruhet si e saktë, transparente dhe vendimtare.

Arsalani

Mierlo

10

Gjithçka e rregulluar mirë

Që në fillim patëm një klikim të mirë me avokaten, ajo na ndihmoi të ecnim në rrugën e duhur dhe largoi paqartësitë e mundshme. Ajo ishte e qartë dhe një person njerëzor që ne e përjetuam si shumë të këndshme. Ajo e bëri të qartë informacionin dhe nëpërmjet saj ne dinim saktësisht se çfarë të bënim dhe çfarë të prisnim. Një përvojë shumë e këndshme me Law and more, por sidomos me avokatin me të cilin kemi pasur kontakt.

Vera

Helmond

10

Njerëz shumë të ditur dhe miqësorë

Sherbim shume i mire dhe profesional (ligjor). Komunikoni dhe punoni në të njëjtën kohë. Ik ben geholpen dera dhr. Tom Meevis në mw. Aylin Selamet. Me pak fjalë, kam pasur një përvojë të mirë me këtë zyrë.

Mehmet

Eindhoven

10

I madh

Njerëz shumë miqësorë dhe shërbim shumë i mirë…nuk mund të them ndryshe kjo është super e ndihmuar. Nëse ndodh, unë patjetër do të kthehem.

Jacky

Bree

10

Avokatët tanë civilë janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More

Ligji i familjes

Ligji i familjes merret me gjithçka që ndodh ose duhet të ndodhë brenda familjes suaj. Çështja ligjore më e zakonshme në praktikën e së drejtës familjare është divorci. Përveç divorcit, mund të mendoni edhe për njohjen e fëmijës suaj, mohimin e prindërimit, marrjen e kujdestarisë së fëmijëve tuaj ose një proces birësimi, për shembull. Të gjitha këto janë çështje që duhet të rregullohen siç duhet në mënyrë që të mos hasni probleme më vonë. Jeni duke kërkuar për një studio ligjore të specializuar në të drejtën familjare? Atëherë ju keni ardhur në vendin e duhur. Law & More ju ofron ndihmë juridike në fushën e së drejtës familjare. Avokatët tanë të së drejtës familjare janë në shërbimin tuaj me këshilla personale.

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.