Çfarë është avokati

Avokat ose avokat është personi që ushtron profesionin e avokatit. Puna si avokat përfshin zbatimin praktik të teorive dhe njohurive abstrakte juridike për të zgjidhur probleme specifike të individualizuara, ose për të avancuar interesat e atyre që punësojnë avokatë për të kryer shërbime juridike.

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Law & More