NED NEVOJN E LIGJIT T IMGJIMIT?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të Hënën deri të Premten nga 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë rastin tuaj dhe nxjerrin një plan veprimi të përshtatshëm
Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% të klientëve tanë të na rekomandojnë dhe që ne vlerësohemi mesatarisht me një 9.4

/
Ligji i Migracionit
/

Ligji i Migracionit

Ligji i imigracionit rregullon çështjet në lidhje me pranimin, vendbanimin dhe dëbimin e të huajve. Shtetasit e huaj janë njerëz që nuk janë shtetas Hollandezë. Këta njerëz mund të jenë refugjatë, por edhe familjarë të njerëzve që tashmë jetojnë në Hollandë. Ata gjithashtu mund të jenë njerëz që duan të vijnë dhe të punojnë në Hollandë.

Menyja e Shpejtë

Avokatët tanë të imigracionit do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë nëse doni të paraqisni një leje qëndrimi ose kërkesë natyralizimi për veten tuaj, partnerin tuaj, një anëtar të familjes ose një punonjës. Law & More mund t'ju japë këshilla ose mund të hartojë të gjithë kërkesën për leje qëndrimi për ju. Nëse kërkesa juaj është refuzuar, ne gjithashtu mund t'ju ndihmojmë të paraqisni një kundërshtim ndaj vendimit të Shërbimit Hollandez të Emigracionit dhe Natyralizimit (IND). A keni një pyetje për një nga avokatët tanë të imigracionit? Nëse po, sigurisht që do të jemi të lumtur t'ju ndihmojmë.

Aylin Selamet

Aylin Selamet

AVOKAT

aylin.selamet@lawandmore.nl

Avokatët tanë të imigracionit janë gati për ju

Law and More

Aplikimi për leje qëndrimi

Dëshironi të jetoni në Hollandë?
Ne mund t'ju ndihmojmë.

Biznes familjar

Bashkimi familjar

Nuk jeni me familjen tuaj apo familja juaj nuk është me ju? Zbuloni se çfarë mund të bëjmë për ju.

Imazhi i punëtorit

Migrimi i provave

Dëshironi të punoni dhe të jetoni në Holandë? Ne mund të organizojmë të gjithë procesin e aplikimit.

Dëshironi që një punonjës i huaj të punojë legalisht në Holandë? Kontaktoni.

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Shembuj të lëndëve me të cilat mund t'ju ndihmojmë janë:
 • Lejet e qëndrimit;
 • Natyralizimi;
 • Ribashkimi familjar;
 • migrimi për motive punësimi;
 • Emigrantë me aftësi të larta.

Aplikimi për leje qëndrimi

Lejet e rregullta të qëndrimit përfshijnë të gjitha lejet e qëndrimit me përjashtim të lejeve të qëndrimit të azilit. IND zbaton një politikë kufizuese të pranimit. Një kërkesë për leje qëndrimi thjesht refuzohet nga IND nëse nuk plotësohen kushtet. Avokatët tanë të imigracionit kanë përvojë në aplikimin për lloje të ndryshme të lejeve të qëndrimit. Ne mund të paraqisim aplikime për lejet e mëposhtme të qëndrimit:

 • Leje qëndrimi për bashkim familjar;
 • Leje qëndrimi i vetëpunësuar;
 • Leje qëndrimi qytetar i BE-së;
 • Leje qëndrimi për migrantë me aftësi të larta;
 • Viti i studimit/kërkimit të lejes së qëndrimit;
 • Leje qëndrimi me afat të pacaktuar;
 • Leje qëndrimi për vazhdimin e qëndrimit;
 • Autorizimi i qëndrimit të përkohshëm (MVV).

Çfarë thonë klientët për ne

Shërbim shumë miqësor ndaj klientit dhe udhëzim i përsosur!

Z. Meevis më ka ndihmuar në një çështje të ligjit të punës. Ai e bëri këtë, së bashku me ndihmësin e tij Yara, me shumë profesionalizëm dhe integritet. Krahas cilësive të tij si avokat profesionist, ai mbeti në çdo kohë i barabartë, një njeri me shpirt, që të jepte një ndjenjë të ngrohtë dhe të sigurt. Hyra në zyrën e tij me duar në flokë, zoti Meevis më dha menjëherë ndjesinë se mund t'i lëshoja flokët dhe ai do të merrte përsipër që nga ai moment, fjalët e tij u bënë vepra dhe premtimet u mbajtën. Ajo që më pëlqen më shumë është kontakti i drejtpërdrejtë, pavarësisht ditës/orarit, ai ishte aty kur kisha nevojë për të! Një top! Faleminderit Tom!

Nora

Eindhoven

10

i shkëlqyer

Aylin është një nga avokatet më të mira të divorcit, e cila është gjithmonë e arritshme dhe jep përgjigje me detaje. Edhe pse na u desh të menaxhonim procesin tonë nga vende të ndryshme, nuk u përballëm me ndonjë vështirësi. Ajo e menaxhoi procesin tonë shumë shpejt dhe pa probleme.

Ezgi Balik

Harlem

10

Pune e bukur Aylin

Shumë profesional dhe gjithmonë efikas në komunikim. Te lumte!

Babil

Lelystad

10

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

mike

Hoogeloon

10

Rezultat i shkëlqyer dhe bashkëpunim i këndshëm

I paraqita rastin tim LAW and More dhe u ndihmua shpejt, me dashamirësi dhe mbi të gjitha në mënyrë efektive. Jam shumë i kënaqur me rezultatin.

Sabine

Eindhoven

10

Trajtimi shumë i mirë i çështjes sime

Do të doja të falënderoja shumë Aylin për përpjekjet e saj. Jemi shumë të kënaqur me rezultatin. Klienti është gjithmonë qendror me të dhe ne jemi ndihmuar shumë mirë. Njohuri dhe komunikim shumë i mirë. Rekomandoni vërtet këtë zyrë!

Shahin kara

Veldhoven

10

Ligjërisht i kënaqur me shërbimet e dhëna

Situata ime u zgjidh në një mënyrë që mund të them vetëm se rezultati është ashtu siç doja. Më ndihmuan për kënaqësinë time dhe mënyra se si veproi Aylin mund të përshkruhet si e saktë, transparente dhe vendimtare.

Arsalani

Mierlo

10

Gjithçka e rregulluar mirë

Që në fillim patëm një klikim të mirë me avokaten, ajo na ndihmoi të ecnim në rrugën e duhur dhe largoi paqartësitë e mundshme. Ajo ishte e qartë dhe një person njerëzor që ne e përjetuam si shumë të këndshme. Ajo e bëri të qartë informacionin dhe nëpërmjet saj ne dinim saktësisht se çfarë të bënim dhe çfarë të prisnim. Një përvojë shumë e këndshme me Law and more, por sidomos me avokatin me të cilin kemi pasur kontakt.

Vera

Helmond

10

Njerëz shumë të ditur dhe miqësorë

Sherbim shume i mire dhe profesional (ligjor). Komunikoni dhe punoni në të njëjtën kohë. Ik ben geholpen dera dhr. Tom Meevis në mw. Aylin Selamet. Me pak fjalë, kam pasur një përvojë të mirë me këtë zyrë.

Mehmet

Eindhoven

10

I madh

Njerëz shumë miqësorë dhe shërbim shumë i mirë…nuk mund të them ndryshe kjo është super e ndihmuar. Nëse ndodh, unë patjetër do të kthehem.

Jacky

Bree

10

Avokatët tanë të imigracionit janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More

Aplikimi për nënshtetësi Hollandeze

Nëse dëshironi të aplikoni për shtetësinë Hollandeze, duhet të paraqitet një kërkesë për natyralizim. Shpesh është e vështirë të gjykoni vetë nëse keni të drejtë për natyralizim. Ndihma e një avokati të mirë të imigracionit është e rëndësishme, sepse kushtet shpesh janë shumë të ndërlikuara. Kujdesi në procedurën e aplikimit të natyralizimit është thelbësor për një aplikim të suksesshëm. Keni nevojë për ndihmë për të aplikuar për shtetësinë Hollandeze? Law & More ju ofron ndihmën e duhur dhe ju mbështet gjatë gjithë procesit.

Bashkimi familjar

Kushtet e rrepta vlejnë edhe për bashkimin e familjes. Nëse një kusht nuk përmbushet, kërkesa do të refuzohet. Anëtarët e mëposhtëm të familjes kanë të drejtë për bashkim familjar.

 • një bashkëshort;
 • një partner i regjistruar;
 • një partner i pamartuar;
 • fëmijët e mitur.

Një nga kushtet për bashkim familjar është që aplikanti dhe anëtar i familjes të dy duhet të jenë të paktën 21 vjeç. Përveç bashkëshortëve, partnerë të regjistruar, partnerë të pamartuar dhe fëmijë të mitur, partnerë të të njëjtit seks (të pamartuar) mund të kenë të drejtë për bashkim familjar.

Migrimi i punës

Dëshironi të vini në Hollandë për të punuar këtu si një migrant shumë i aftë, një person i vetëpunësuar ose të qëndroni këtu për një periudhë të shkurtër kohe me vizë biznesi? Avokatët tanë të imigracionit këshillojnë si punonjësit ashtu edhe punëdhënësit për mundësitë dhe i udhëzojnë ata gjatë procesit të aplikimit.

Migrant shumë i aftë

Një nga mënyrat më të mira për të lejuar një punonjës të huaj të qëndrojë dhe të punojë legalisht në Hollandë është të aplikosh për leje qëndrimi si një migrant mjaft i aftë. Në atë rast, nuk kërkohet leje pune. Kushti, megjithatë, është që punëdhënësi të regjistrohet në Hollandë si një sponsor i njohur me IND. Për më tepër, është e rëndësishme që migranti shumë i aftë të përmbushë një kërkesë të caktuar të ardhurash. Ekipi ynë i avokatëve të imigracionit mund t'ju ndihmojë dhe ne mund të paraqisim një kërkesë në emrin tuaj në IND. A do të të pëlqente kjo? Ju lutem kontaktoni Law & More.

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.