KENI NEVOJË PËR NJË AVOKAT NDËRMJETËSIM?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të hënën deri të premten
nga ora 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë çështjen tuaj dhe dalin
me një plan veprimi të përshtatshëm

Qasja personale

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% e klientëve tanë
na rekomandoni dhe se jemi vlerësuar mesatarisht me 9.4

/
ndërhyrje
/

ndërhyrje

Së bashku me Law & More do të arrini në thelbin e mosmarrëveshjes

Menyja e Shpejtë

1. Whatfarë është ndërmjetësimi?

Nëse keni një mosmarrëveshje me dikë, dëshironi që mosmarrëveshja të zgjidhet sa më shpejt që të jetë e mundur. Shpesh një mosmarrëveshje bën që emocionet të shkojnë lartë, me rezultatin që të dy palët nuk shohin më një zgjidhje. Ndërmjetësimi mund ta ndryshojë atë. Ndërmjetësimi është zgjidhja e përbashkët e një mosmarrëveshje me ndihmën e një ndërmjetësi konflikti neutral: ndërmjetësi. Ekzistojnë disa parime themelore të rëndësishme për ndërmjetësimin: vullnetariteti dhe konfidencialiteti. Të dy palët ulen rreth tryezës në mënyrë vullnetare dhe kanë një qëndrim pro-aktiv. Për më tepër, të dy palët marrin përsipër të ruajnë konfidencialitetin. Kjo vlen edhe për ndërmjetësin. Ndërmjetësi drejton të gjitha bisedat, monitoron procesin dhe ju ndihmon të kërkoni një zgjidhje të përshtatshme.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

2. Pse ndërmjetësim?

Ndërmjetësimi ka shumë përparësi. Ka më shumë zgjidhje krijuese të mundshme gjatë ndërmjetësimit sesa gjatë një procedure ligjore. Shpesh mund të arrihet një zgjidhje e përbashkët që kënaq të gjitha palët e përfshira.

La Law & More ndërmjetësit nuk marrin pozicion dhe nuk marrin asnjë vendim. Do ta bëni këtë vetë. Do të merrni pjesë aktive dhe përfundimisht do të përcaktoni rezultatin. Ndërmjetësit tanë do t'ju udhëzojnë dhe ju mbështesin në këtë mënyrë. Një avantazh i rëndësishëm i saj është që të dy palët të qëndrojnë në fuqinë e zgjidhjes dhe marrëdhënia juaj nuk do të dëmtohet e panevojshme. Kjo sigurisht që është thelbësore në rast se të dy keni fëmijë së bashku sepse do të duhet të bashkëveproni dhe të komunikoni me njëri-tjetrin pas divorcit.

Çfarë thonë klientët për ne

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

10
mike
Hoogeloon

Avokatët tanë të Ndërmjetësimit janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More Imazh

ndërhyrje3. Kur ndërmjetësimi?

Ndërmjetësimi është i dobishëm për pothuajse të gjitha konfliktet dhe mosmarrëveshjet, si për personat ashtu edhe për korporatat.

Për shembull mund të mendoni për:

 • Shkurorëzimet
 • Marrëveshjet e kontaktit
 • Çështjet familjare
 • Problemet e bashkëpunimit
 • Mosmarrëveshjet në punë
 • Mosmarrëveshjet e biznesit - nl

4. Pse Law & More?

 • Ju jeni të garantuar për cilësi, si në fushën juridike, ashtu edhe gjatë seancës (sve) të ndërmjetësimit.
 • Së bashku me tuajin Law & More ndërmjetës do të diskutoni së pari të gjitha aspektet dhe historinë e mosmarrëveshjes. Pas kësaj ju do të flisni për sugjerime të ndërsjella për të arritur një zgjidhje.
 • Juaj Law & More ndërmjetësi drejton konsultimin, garanton ndihmë juridike dhe emocionale dhe merr parasysh interesat e të dy palëve gjatë konsultimit.
 • Gjatë gjithë procesit të ndërmjetësimit, vëmendje do t'i kushtohet historisë, emocioneve dhe interesave tuaja.
 • Në fund të procesit të ndërmjetësimit tuaj Law & More ndërmjetësi do të sigurojë që të gjitha marrëveshjet që janë bërë midis jush dhe palës tjetër do të përcaktohen me kujdes në një marrëveshje me shkrim të zgjidhjes.

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.