KENI NEVOJË PËR AVOKATIN NDERKOMBETAR?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të hënën deri të premten
nga ora 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë çështjen tuaj dhe dalin
me një plan veprimi të përshtatshëm

Qasja personale

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% e klientëve tanë
na rekomandoni dhe se jemi vlerësuar mesatarisht me 9.4

/
Avokat Ndërkombëtar
/

Avokat Ndërkombëtar

Të bësh biznes nënkupton kalimin e kufijve. Po sikur të lindë mosmarrëveshje? Cila gjykatë është kompetente për zgjidhjen e mosmarrëveshjes? Cili ligj është i zbatueshëm për mosmarrëveshjen?

Ndonjëherë, përfundimi do të jetë se një gjykatë Hollandeze do të duhet të zbatojë ligjin ndërkombëtar ose anasjelltas. Për të parandaluar këtë situatë, ne i ndihmojmë klientët holandezë dhe ndërkombëtarë në negociatat dhe hartimin e marrëveshjeve në mënyrë që të jetë e qartë se cila procedurë duhet të ndiqet në rast të mosmarrëveshjes.

Ne jemi me përvojë të gjerë në procedurat ligjore Hollandeze dhe ndërkombëtare, procedurat e arbitrazhit dhe zgjidhjen e mosmarrëveshjeve. Në rast se procedurat zhvillohen në vende të tjera se Hollanda, ne bashkëpunojmë me avokatë të besueshëm, duke u siguruar që interesat e klientëve tanë të mbrohen siç duhet.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

Avokatët tanë të biznesit familjar janë gati për ju

Çdo kompani është unike. Prandaj, ju do të merrni këshilla ligjore që janë drejtpërdrejt të rëndësishme për kompaninë tuaj.

Nëse bëhet fjalë për këtë, ne gjithashtu mund të ngremë gjyq për ju. Na kontaktoni per kushtet.

Ne ulemi me ju për të hartuar një strategji.

Do sipërmarrës duhet të merret me ligjin e ndërmarrjeve. Përgatituni mirë për këtë.

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Mentalitet jo i pakuptimtë

Ne na pëlqen të menduarit krijues dhe shikojmë përtej aspekteve juridike të një situate. Shtë gjithçka për të arritur në thelbin e problemit dhe zgjidhjen e tij në një çështje të vendosur. Për shkak të mentalitetit tonë të pakuptimtë dhe përvojës së viteve, klientët tanë mund të mbështeten në mbështetje juridike personale dhe efikase.

Çfarë thonë klientët për ne

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

10
mike
Hoogeloon

Avokatët tanë ndërkombëtarë janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More Foto

subvencionet

Dhënia e subvencioneve do të thotë që ju keni të drejtë në burime financiare nga një organ administrativ me qëllim të financimit të aktiviteteve të caktuara. Dhënia e subvencioneve ka gjithmonë një bazë ligjore. Përveç përcaktimit të rregullave, subvencionet janë një instrument që përdorin qeveritë. Në këtë mënyrë, qeveria stimulon sjellje të dëshirueshme. Subvencionet shpesh u nënshtrohen kushteve. Këto kushte mund të kontrollohen nga qeveria për të parë nëse ato janë përmbushur.

Shumë organizata varen nga subvencionet. Megjithatë, në praktikë ndodh që subvencionet të tërhiqen nga qeveria. Ju mund të mendoni për situatën që qeveria po tërhiqet. Mbrojtja juridike është gjithashtu në dispozicion kundër një vendimi të revokimit. Duke kundërshtuar tërheqjen e një subvencioni, në disa raste mund të siguroni që të drejtat tuaja për subvencion të ruhen. A jeni në dyshim nëse subvencioni juaj është tërhequr në mënyrë të ligjshme ose keni pyetje të tjera në lidhje me subvencionet qeveritare? Pastaj mos ngurroni të kontaktoni avokatët administrativë të Law & More. Ne do të jemi të lumtur t'ju këshillojmë për pyetjet tuaja në lidhje me subvencionet qeveritare.

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.