NË NEVOJË PËR AVOKAT TË BIZNESIT FAMILJAR?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të Hënën deri të Premten nga 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë rastin tuaj dhe nxjerrin një plan veprimi të përshtatshëm
Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% të klientëve tanë të na rekomandojnë dhe që ne vlerësohemi mesatarisht me një 9.4

/
Avokat i Biznesit Familjar
/

Avokat i Biznesit Familjar

Law & More posedon një njohuri dhe përvojë të thellë në këshillimin dhe ndihmën e bizneseve të menaxhuara nga pronarët si në Hollandë ashtu edhe ndërkombëtarisht. Me kalimin e viteve ne kemi zhvilluar një kuptim të thellë të asaj që drejton bizneset familjare holandeze dhe ndërkombëtare dhe të sigurojë këshilla strategjike ligjore dhe tatimore për t'i ndihmuar ata të identifikojnë dhe të arrijnë objektivat e tyre.

Ne këshillojmë për çështjet e mbrojtjes së pasurive dhe si ta ruajmë me sukses biznesin nga taksat ligjore dhe rreziqet financiare, duke përfshirë por jo të kufizuar në zbutjen e ndikimit të tyre.

Law & More këshillon në mënyrë aktive për zgjedhjen e strukturave më të përshtatshme dhe efikase të taksave për bizneset familjare, qoftë ndërkombëtare ose brenda Hollandës, duke përdorur shkallën e plotë të opsioneve të korporatave holandeze dhe multijurisdictional në dispozicion.

Ne jemi të aftë në trajtimin në mënyrë efektive të mosmarrëveshjeve ligjore dhe konflikteve midis anëtarëve të familjes, aksionarëve dhe menaxhmentit, përfituesve dhe besimtarëve.

Profesionistët tanë këshillojnë për shitjen e biznesit ndërsa kufizojnë ekspozimin ndaj detyrimeve tatimore holandeze.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

Avokatët tanë të biznesit familjar janë gati për ju

Çdo kompani është unike. Prandaj, ju do të merrni këshilla ligjore që janë drejtpërdrejt të rëndësishme për kompaninë tuaj.

Nëse bëhet fjalë për këtë, ne gjithashtu mund të ngremë gjyq për ju. Na kontaktoni per kushtet.

Ne ulemi me ju për të hartuar një strategji.

Do sipërmarrës duhet të merret me ligjin e ndërmarrjeve. Përgatituni mirë për këtë.

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Mentalitet jo i pakuptimtë

Ne na pëlqen të menduarit krijues dhe shikojmë përtej aspekteve juridike të një situate. Shtë gjithçka për të arritur në thelbin e problemit dhe zgjidhjen e tij në një çështje të vendosur. Për shkak të mentalitetit tonë të pakuptimtë dhe përvojës së viteve, klientët tanë mund të mbështeten në mbështetje juridike personale dhe efikase.

Çfarë thonë klientët për ne

Shërbim shumë miqësor ndaj klientit dhe udhëzim i përsosur!

Z. Meevis më ka ndihmuar në një çështje të ligjit të punës. Ai e bëri këtë, së bashku me ndihmësin e tij Yara, me shumë profesionalizëm dhe integritet. Krahas cilësive të tij si avokat profesionist, ai mbeti në çdo kohë i barabartë, një njeri me shpirt, që të jepte një ndjenjë të ngrohtë dhe të sigurt. Hyra në zyrën e tij me duar në flokë, zoti Meevis më dha menjëherë ndjesinë se mund t'i lëshoja flokët dhe ai do të merrte përsipër që nga ai moment, fjalët e tij u bënë vepra dhe premtimet u mbajtën. Ajo që më pëlqen më shumë është kontakti i drejtpërdrejtë, pavarësisht ditës/orarit, ai ishte aty kur kisha nevojë për të! Një top! Faleminderit Tom!

Nora

Eindhoven

10

i shkëlqyer

Aylin është një nga avokatet më të mira të divorcit, e cila është gjithmonë e arritshme dhe jep përgjigje me detaje. Edhe pse na u desh të menaxhonim procesin tonë nga vende të ndryshme, nuk u përballëm me ndonjë vështirësi. Ajo e menaxhoi procesin tonë shumë shpejt dhe pa probleme.

Ezgi Balik

Harlem

10

Pune e bukur Aylin

Shumë profesional dhe gjithmonë efikas në komunikim. Te lumte!

Babil

Lelystad

10

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

mike

Hoogeloon

10

Rezultat i shkëlqyer dhe bashkëpunim i këndshëm

I paraqita rastin tim LAW and More dhe u ndihmua shpejt, me dashamirësi dhe mbi të gjitha në mënyrë efektive. Jam shumë i kënaqur me rezultatin.

Sabine

Eindhoven

10

Trajtimi shumë i mirë i çështjes sime

Do të doja të falënderoja shumë Aylin për përpjekjet e saj. Jemi shumë të kënaqur me rezultatin. Klienti është gjithmonë qendror me të dhe ne jemi ndihmuar shumë mirë. Njohuri dhe komunikim shumë i mirë. Rekomandoni vërtet këtë zyrë!

Shahin kara

Veldhoven

10

Ligjërisht i kënaqur me shërbimet e dhëna

Situata ime u zgjidh në një mënyrë që mund të them vetëm se rezultati është ashtu siç doja. Më ndihmuan për kënaqësinë time dhe mënyra se si veproi Aylin mund të përshkruhet si e saktë, transparente dhe vendimtare.

Arsalani

Mierlo

10

Gjithçka e rregulluar mirë

Që në fillim patëm një klikim të mirë me avokaten, ajo na ndihmoi të ecnim në rrugën e duhur dhe largoi paqartësitë e mundshme. Ajo ishte e qartë dhe një person njerëzor që ne e përjetuam si shumë të këndshme. Ajo e bëri të qartë informacionin dhe nëpërmjet saj ne dinim saktësisht se çfarë të bënim dhe çfarë të prisnim. Një përvojë shumë e këndshme me Law and more, por sidomos me avokatin me të cilin kemi pasur kontakt.

Vera

Helmond

10

Njerëz shumë të ditur dhe miqësorë

Sherbim shume i mire dhe profesional (ligjor). Komunikoni dhe punoni në të njëjtën kohë. Ik ben geholpen dera dhr. Tom Meevis në mw. Aylin Selamet. Me pak fjalë, kam pasur një përvojë të mirë me këtë zyrë.

Mehmet

Eindhoven

10

I madh

Njerëz shumë miqësorë dhe shërbim shumë i mirë…nuk mund të them ndryshe kjo është super e ndihmuar. Nëse ndodh, unë patjetër do të kthehem.

Jacky

Bree

10

Avokatët tanë të biznesit familjar janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More

subvencionet

Dhënia e subvencioneve do të thotë që ju keni të drejtë në burime financiare nga një organ administrativ me qëllim të financimit të aktiviteteve të caktuara. Dhënia e subvencioneve ka gjithmonë një bazë ligjore. Përveç përcaktimit të rregullave, subvencionet janë një instrument që përdorin qeveritë. Në këtë mënyrë, qeveria stimulon sjellje të dëshirueshme. Subvencionet shpesh u nënshtrohen kushteve. Këto kushte mund të kontrollohen nga qeveria për të parë nëse ato janë përmbushur.

Shumë organizata varen nga subvencionet. Megjithatë, në praktikë ndodh që subvencionet të tërhiqen nga qeveria. Ju mund të mendoni për situatën që qeveria po tërhiqet. Mbrojtja juridike është gjithashtu në dispozicion kundër një vendimi të revokimit. Duke kundërshtuar tërheqjen e një subvencioni, në disa raste mund të siguroni që të drejtat tuaja për subvencion të ruhen. A jeni në dyshim nëse subvencioni juaj është tërhequr në mënyrë të ligjshme ose keni pyetje të tjera në lidhje me subvencionet qeveritare? Pastaj mos ngurroni të kontaktoni avokatët administrativë të Law & More. Ne do të jemi të lumtur t'ju këshillojmë për pyetjet tuaja në lidhje me subvencionet qeveritare.

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.