KENI NEVOJË PËR AVOKAT TATIMOR?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të hënën deri të premten
nga ora 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë çështjen tuaj dhe dalin
me një plan veprimi të përshtatshëm

Qasja personale

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% e klientëve tanë
na rekomandoni dhe se jemi vlerësuar mesatarisht me 9.4

/
Avokat i taksave
/

Ligji Tatimor

Taksat në Hollandë kanë të bëjnë me të gjithë ata që jetojnë ose merren me Holandën.

Të dy Hollandat dhe vendet evropiane (BE) të gjitha kanë sisteme të ndërlikuara tatimore të përbëra nga rregullore të vështira dhe traktate ndërkombëtare. Për shembull, sistemi i taksave Hollandeze njeh shumë lloje të ndryshme të ligjit dhe taksave, të tilla si tatimi mbi të ardhurat, tatimi mbi pagën, taksat e qarkullimit dhe taksat e korporatave. Për më tepër, të gjitha këto sisteme, rregullore dhe traktate të përmendura më parë mund të kenë një efekt në sistemin e taksave Hollandeze.

Para fillimit të një biznesi në Hollandë, çdo sipërmarrës duhet të këshillohet në lidhje me aspektet e taksave Hollandeze dhe tarifat e taksave Hollandeze. Shtë një art për të përdorur në mënyrë optimale rregullat e taksave për të kufizuar presionin e taksave holandeze në minimum.

Farë mund Law & More bëni për t'ju ndihmuar?

Law & More këshilltarët e taksave ndihmojnë për të zhvilluar një strukturë të duhur të korporatës për të shijuar në mënyrë optimale përfitimet e taksave holandeze. Hollanda parashikon regjime të traktateve të favorshme për kompanitë shumëkombëshe me filialet e huaj. Zëvendësimi i prodhimit në vendet e tjera mund të çojë në përfitime nga taksat. Taksimi i dyfishtë mund të jetë i kufizuar për shkak të shumë traktateve tatimore në të cilat Holanda ka hyrë. Gjithashtu tarifat holandeze të importit mund të shmangen në shumë raste.

Law & More, në bashkëpunim me këshilltarët e saj të taksave dhe së bashku me klientët e saj, shqyrton opsionet që japin ligjet e taksave Hollandeze dhe BE. Nëse është e nevojshme, ne do të bashkëpunojmë me këshilltarë të besueshëm të taksave dhe llogaritarë të regjistruar në Hollandë dhe në juridiksione të tjera për të ofruar këshillat dhe zgjidhjet më të mira të mundshme për klientët tanë Hollandezë dhe ndërkombëtarë.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Mentalitet jo i pakuptimtë

Ne na pëlqen të menduarit krijues dhe shikojmë përtej aspekteve juridike të një situate. Shtë gjithçka për të arritur në thelbin e problemit dhe zgjidhjen e tij në një çështje të vendosur. Për shkak të mentalitetit tonë të pakuptimtë dhe përvojës së viteve, klientët tanë mund të mbështeten në mbështetje ligjore personale dhe efikase.

Çfarë thonë klientët për ne

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

10
Mieke
Hoogeloon

Avokatët tanë tatimorë janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More Imazh

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.