KENI NEVOJË PËR AVOKATIN Evropian (BE)?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të hënën deri të premten
nga ora 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë çështjen tuaj dhe dalin
me një plan veprimi të përshtatshëm

Qasja personale

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% e klientëve tanë
na rekomandoni dhe se jemi vlerësuar mesatarisht me 9.4

/
Ligji Evropian (BE)
/

Ligji Evropian (BE)

Hollanda është një shtet anëtar i Bashkimit Evropian. Në shumë fusha, ligji Hollandez rrjedh nga legjislacioni Evropian. Gjithashtu, legjislacioni i BE-së mund të zbatohet drejtpërdrejt në Hollandë. Si rezultat i kësaj, ekziston një shans i madh që ndërmarrjet të përballen me legjislacionin e BE-së.

Brenda Bashkimit Evropian, janë krijuar katër liri: lëvizja e lirë e personave, mallrave, shërbimeve dhe kapitalit. Vendeve nuk u lejohet të ndërhyjnë në baza diskriminuese. Katër liritë shtjellohen më tej brenda direktivave dhe rregulloreve të ndryshme. Law & More mund t'ju këshillojë nëse lindin pyetje në lidhje me zbatueshmërinë e direktivave dhe rregulloreve ose në lidhje me marrëdhëniet midis ligjit Hollandez dhe ligjit të BE-së.

Për më tepër, ndërmarrjet nuk lejohen të kufizojnë, ndërhyjnë ose falsifikojnë konkurrencën brenda Bashkimit Evropian. Marrëveshjet me konkurentët dhe marrëveshjet e agjencisë dhe shpërndarjes duhet të shqyrtohen, për të shmangur shkeljen e legjislacionit të BE-së. Specialistët në Law & More të ketë njohuri të azhurnuar në lidhje me legjislacionin e BE; ata mund të ndihmojnë në hartimin e kontratave dhe fillimin e procedurave ligjore. Ekipi ynë është gjithashtu në shërbimin tuaj kur keni të bëni me një marrje të madhe ose bashkim në të cilin përfshihet legjislacioni i BE-së.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Mentalitet jo i pakuptimtë 

Ekipi i Law and More në mënyrë aktive mendon për zgjidhje për klientët e tyre dhe do të shikojë përtej aspekteve juridike të një situate. Do gjë ka të bëjë me arritjen e thelbit të një problemi dhe zgjidhjen e tij me efikasitet. Për shkak të mentalitetit tonë të pakuptimtë dhe përvojës shumë vjeçare, klientët mund të mbështeten në përfshirje të ngushtë dhe mbështetje ligjore efikase.

Çfarë thonë klientët për ne

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

10
mike
Hoogeloon

Avokatët tanë janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.