A keni nevojë për marrëveshje bashkëpunimi?
PYET P FORR NDIHM LIGJORE

LIGJET TANIS JAN SP SPECIALISTTST N IN LIGJIN E DYT

kontrolluar ne daten Qartë.

kontrolluar ne daten Personal dhe lehtësisht i aksesueshëm.

kontrolluar ne daten Së pari interesat tuaja.

Lehtë e arritshme

Lehtë e arritshme

Law & More është në dispozicion të Hënën deri të Premten nga 08:00 - 22:00 dhe gjatë fundjavave nga 09:00 - 17:00

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Avokatët tanë dëgjojnë rastin tuaj dhe nxjerrin një plan veprimi të përshtatshëm
Komunikim i mirë dhe i shpejtë

Qasja personale

Metoda jonë e punës siguron që 100% të klientëve tanë të na rekomandojnë dhe që ne vlerësohemi mesatarisht me një 9.4

/
Marrëveshjet e bashkëpunimit
/

Marrëveshjet e Bashkëpunimit

Do sipërmarrës ose individ privat duhet të merret me krijimin e një marrëveshje bashkëpunimi. Përmbajtja e marrëveshjes duhet të përcaktohet me kujdes. Përgatitja e një marrëveshje është pra një detyrë për specialistët. Në fund të fundit, në praktikë shpesh ndodh që jo të gjitha detajet të mendohen me kujdes. Një marrëveshje standarde e bashkëpunimit është e lehtë për tu gjetur dhe për t'u shkarkuar në internet. Një marrëveshje e tillë standarde duket një zgjidhje e lirë dhe e shpejtë, por nuk është ashtu. Pavarësisht qëllimeve dhe marrëveshjeve të mira më parë, shpesh duket se ekzistojnë klauzola në një kontratë të tillë që janë të paqarta ose të hapura për interpretime të shumta më pas.

Prandaj është thelbësore të kërkoni këshilla nga një avokat i marrëveshjeve të specializuara të bashkëpunimit. Do të parandalojë paqartësi dhe procedura të kushtueshme në të ardhmen. Ne mund t'ju këshillojmë gjatë negociatave tuaja, dhe nëse dëshironi, gjithashtu ju përfaqësojnë. A jeni i interesuar për këshilla? Atëherë ju lutemi na kontaktoni.

Kontrata e bashkëpunimit

Interpretimi i një kontrate bashkëpunimi, pyetja nëse një kontratë është përmbushur siç duhet dhe pasojat e përmbushjes së dëmtuar të një kontrate janë subjekte të përditshme. Një kontratë bashkëpunimi është një nga specialitetet e Law & More.

Keni nevojë për ndihmë në hartimin e një kontrate bashkëpunimi? A nuk përmbushen marrëveshjet dhe dëshironi t'i jepni fund bashkëpunimit? Apo keni mosmarrëveshje si rezultat i një marrëveshjeje? Këto janë pyetje me të cilat avokatët tanë të kontratës së bashkëpunimit do të jenë të lumtur t'ju ndihmojnë. Ne kemi të gjitha njohuritë e nevojshme për t'ju siguruar zgjidhjen më të mirë të mundshme.

Imazhi i Tom Meevis

Tom Meevis

PARTNER MENAXHUES / AVOKAT

tom.meevis@lawandmore.nl

"Law & More Avokatët
janë të përfshirë dhe mund të empatizojnë
me problemin e klientit”

Temat e trajtuara nga Law & Moreavokatët përfshijnë:

 • hartimin dhe vlerësimin e kontratave të përhershme dhe të përkohshme;
 • përfundimi i kontratave (përfundimi, shpërbërja, anulimi);
 • vendosja e palës tjetër në parazgjedhje në rast mosrespektimi të një marrëveshje bashkëpunimi;
 • trajtimi i mosmarrëveshjeve që rrjedhin nga një marrëveshje;
 • negocimi i përmbajtjes së një kontrate bashkëpunimi.

Law & More është një kompani ndërkombëtare në lidhje me fushën dhe natyrën e shërbimeve të saj. Kjo do të thotë që përveç marrëveshjeve të bashkëpunimit kombëtar, fokusi ynë është gjithashtu në marrëveshjet ndërkombëtare. Marrëveshjet ndërkombëtare kërkojnë vëmendje shtesë në lidhje me ligjet dhe rregulloret në fuqi dhe përkthimin e saktë të kushteve ligjore. Ne jemi gjithashtu aktivë për fillimin duke i ndihmuar ata me një nisje të suksesshme.

Çfarë thonë klientët për ne

Shërbim shumë miqësor ndaj klientit dhe udhëzim i përsosur!

Z. Meevis më ka ndihmuar në një çështje të ligjit të punës. Ai e bëri këtë, së bashku me ndihmësin e tij Yara, me shumë profesionalizëm dhe integritet. Krahas cilësive të tij si avokat profesionist, ai mbeti në çdo kohë i barabartë, një njeri me shpirt, që të jepte një ndjenjë të ngrohtë dhe të sigurt. Hyra në zyrën e tij me duar në flokë, zoti Meevis më dha menjëherë ndjesinë se mund t'i lëshoja flokët dhe ai do të merrte përsipër që nga ai moment, fjalët e tij u bënë vepra dhe premtimet u mbajtën. Ajo që më pëlqen më shumë është kontakti i drejtpërdrejtë, pavarësisht ditës/orarit, ai ishte aty kur kisha nevojë për të! Një top! Faleminderit Tom!

Nora

Eindhoven

10

i shkëlqyer

Aylin është një nga avokatet më të mira të divorcit, e cila është gjithmonë e arritshme dhe jep përgjigje me detaje. Edhe pse na u desh të menaxhonim procesin tonë nga vende të ndryshme, nuk u përballëm me ndonjë vështirësi. Ajo e menaxhoi procesin tonë shumë shpejt dhe pa probleme.

Ezgi Balik

Harlem

10

Pune e bukur Aylin

Shumë profesional dhe gjithmonë efikas në komunikim. Te lumte!

Babil

Lelystad

10

Qasje adekuate

Tom Meevis ishte i përfshirë në këtë rast gjatë gjithë kohës dhe çdo pyetje nga ana ime u përgjigj shpejt dhe qartë nga ai. Unë me siguri do t'ua rekomandoj firmën (dhe Tom Meevis në veçanti) miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve të biznesit.

mike

Hoogeloon

10

Rezultat i shkëlqyer dhe bashkëpunim i këndshëm

I paraqita rastin tim LAW and More dhe u ndihmua shpejt, me dashamirësi dhe mbi të gjitha në mënyrë efektive. Jam shumë i kënaqur me rezultatin.

Sabine

Eindhoven

10

Trajtimi shumë i mirë i çështjes sime

Do të doja të falënderoja shumë Aylin për përpjekjet e saj. Jemi shumë të kënaqur me rezultatin. Klienti është gjithmonë qendror me të dhe ne jemi ndihmuar shumë mirë. Njohuri dhe komunikim shumë i mirë. Rekomandoni vërtet këtë zyrë!

Shahin kara

Veldhoven

10

Ligjërisht i kënaqur me shërbimet e dhëna

Situata ime u zgjidh në një mënyrë që mund të them vetëm se rezultati është ashtu siç doja. Më ndihmuan për kënaqësinë time dhe mënyra se si veproi Aylin mund të përshkruhet si e saktë, transparente dhe vendimtare.

Arsalani

Mierlo

10

Gjithçka e rregulluar mirë

Që në fillim patëm një klikim të mirë me avokaten, ajo na ndihmoi të ecnim në rrugën e duhur dhe largoi paqartësitë e mundshme. Ajo ishte e qartë dhe një person njerëzor që ne e përjetuam si shumë të këndshme. Ajo e bëri të qartë informacionin dhe nëpërmjet saj ne dinim saktësisht se çfarë të bënim dhe çfarë të prisnim. Një përvojë shumë e këndshme me Law and more, por sidomos me avokatin me të cilin kemi pasur kontakt.

Vera

Helmond

10

Njerëz shumë të ditur dhe miqësorë

Sherbim shume i mire dhe profesional (ligjor). Komunikoni dhe punoni në të njëjtën kohë. Ik ben geholpen dera dhr. Tom Meevis në mw. Aylin Selamet. Me pak fjalë, kam pasur një përvojë të mirë me këtë zyrë.

Mehmet

Eindhoven

10

I madh

Njerëz shumë miqësorë dhe shërbim shumë i mirë…nuk mund të them ndryshe kjo është super e ndihmuar. Nëse ndodh, unë patjetër do të kthehem.

Jacky

Bree

10

Avokatët tanë janë të gatshëm t'ju ndihmojnë:

Zyrë Law & More

Hartimi i një marrëveshje bashkëpunimi

Si specialistë në fushën e marrëveshjeve të bashkëpunimit, ne jemi thirrur të hartojmë ose monitorojmë shumë lloje të ndryshme të marrëveshjeve. Më poshtë do të gjeni disa shembuj:

 • kontratat e punës;
 • termat dhe kushtet e përgjithshme;
 • marrëveshjet e aksionarëve;
 • marrëveshjet e qirasë dhe qiradhënies;
 • marrëveshjet për hua të parave;
 • kontrata ndërtimi;
 • marrëveshjet e blerjes dhe shitjes;
 • marrëveshjet e dërgesave;
 • kontratat e agjencive;
 • marrëveshje për mos-zbulim;
 • kontratat e marrjes në dorëzim;
 • rregullimi i marrëveshjeve;
 • marrëveshjet e shpërndarjes.

Nëse punësoni Law & More për të hartuar një marrëveshje bashkëpunimi, ne do t'ju flasim për të zbuluar se cilat janë dëshirat tuaja. Atëherë ne do të hetojmë mundësitë dhe do të përgatisim një marrëveshje për ju me kujdes.

Jemi mësuar të punojmë shpejt dhe saktësisht dhe nuk ka pse të prisni gjatë për përgjigjet e pyetjeve tuaja. Keni nevojë për ndihmë në hartimin e një marrëveshje bashkëpunimi? Plotësoni formularin e kontaktit të Law & More.

A doni të dini se çfarë Law & More mund të bëjë për ju si një firmë ligjore në Eindhoven Amsterdam?
Pastaj na kontaktoni me telefon +31 40 369 06 80 ose dërgoni një e-mail në:
Zoti. Tom Meevis, avokat në Law & More - tom.meevis@lawandmore.nl
Zoti. Maxim Hodak, avokat në & More - maxim.hodak@lawandmore.nl

Cilësimet e privatësisë
Ne përdorim cookies për të rritur përvojën tuaj gjatë përdorimit të faqes sonë të internetit. Nëse jeni duke përdorur Shërbimet tona përmes një shfletuesi, ju mund të kufizoni, bllokoni ose hiqni cookies përmes cilësimeve të shfletuesit tuaj të internetit. Ne gjithashtu përdorim përmbajtje dhe skenare nga palë të treta që mund të përdorin teknologji gjurmimi. Më poshtë mund të siguroni pëlqimin tuaj për të lejuar vendosjen e palëve të treta. Për informacion të plotë në lidhje me cookies që ne përdorim, të dhënat që mbledhim dhe si i përpunojmë, ju lutemi kontrolloni tonë Politika e Privatësisë
Law & More B.V.